Cage50 Fightcard

Edward Walls

Team East Front

10-4-0

178cm / 65,8kg

Finland, Lappeenranta

Lisätietoa

Main Event

65,8 kg

Sten Saaremäe

Englas

6-2-0

175cm / 65,8kg

Estonia, Tartu

Lisätietoa

W
Win method:
Majority Decision / Enemmistöpäätös
L

Jesse Urholin

Kamppailu-Urheilukeskus / Team East Front

6-0-0

186cm / 77,1kg

Finland, Pori

Lisätietoa

Main Event

77,1 kg

Dante Schiro

Chosen Few Gym

6-2-0

183cm / 77,1kg

USA, Madison

Lisätietoa

W
Win method:
UNANIMOUS DECISION / KAIKIN TUOMARIÄÄNIN
L

Olli Santalahti

Finnfighters Gym

11-4-0

180cm / 80kg

Finland, Turku

Lisätietoa

80 kg

Flavio Pina De Sousa

Nabruta Fight Team

21-9-0

180cm / 80kg

Brazil, Castanhal

Lisätietoa

W
Win method:
Kneebar / Jalkalukko 1st Round 1:10
L

Janne Elonen-Kulmala

Espoon Kehähait

15-8-1, 1nc

173cm / 61,2kg

Finland, Espoo

Lisätietoa

61,2 kg

Kostadin Enev

Hope Fight Club

12-6-0, 1nc

170cm / 61,2kg

Bulgaria, Ruse

Lisätietoa

Win method:
No Contest due to an unintentional foul

Toni Lampinen

MMA Rauma / Team East Front

7-3-0

179cm / 70,3kg

Finland, Rauma

Lisätietoa

70,3 kg

Sebastian Santana

ATR Rumen Caraballo

7-2-1

184cm / 70,3kg

Spain, Las Palmas

Lisätietoa

W
Win method:
Guillotine Choke / Giljotiinikuristus 3rd Round 2:15
L

Markus Rytöhonka

GB Gym/Primus Fight Team

7-3-1

171cm / 65,8kg

Finland, Helsinki

Lisätietoa

65,8 kg

Robert Nyström

Wolf Fight Team

4-5-0

177cm / 65,8kg

Sweden, Halmstad

Lisätietoa

W
Win method:
UNANIMOUS DECISION / KAIKIN TUOMARIÄÄNIN
L

Patrik Kapanen

GB Gym / Primus Fight Team

4-5-0

173cm / 70,3kg

Finland, Helsinki

Lisätietoa

70,3 kg

David Jacobsson

Wolf Fight Team

6-2-0

188cm / 70,3kg

Sweden, Halmstad

Lisätietoa

L
Win method:
Triangle Choke / Kolmiokuristus 1st Round 2:22
W

Tuomas Grönvall

Sports Academy No.1 / Primus

6-2-1

168cm / 61,2kg

Finland, Helsinki

Lisätietoa

61,2 kg

Artemij Sitenkov

Vale Tudo MMA Academy

15-17-0

168cm / 61,2kg

Lithuania, Vilnius

Lisätietoa

W
Win method:
UnANIMOUS DECISION / KAIKIN TUOMARIÄÄNIN
L

Chamia Chabbi

TJJK / Team East Front

2-2-0

160cm / 57kg

Finland, Tampere

Lisätietoa

57 kg

Naomi Tataroglu

ARJ Traningen

2-2-0

159cm / 57kg

Netherlands, The Hague

Lisätietoa

L
Win method:
TKO / Tekninen Tyrmäys 2nd Round 3:48
W